راهکارهای عملی برای افزایش درشتی میوه در درختان

افزایش درشتی میوه درختان

4 دقیقه از زمان ارزشمندتان را به مطالعه این مقاله اختصاص دهید!

از سوالات مهمی که کشاورزان عزیز همیشه از ما می‌پرسند، در رابطه با بحث درشتی میوه است.

بهترین کود برای درشت شدن میوه چه کودی است؟ چطور می‌توان میوه‌های درشت و بزرگی را تولید کرد؟ در این مقاله قصد داریم به این سوالات پاسخ بدهیم. بدون شک مطالعه این مقاله می‌تواند اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار بدهد. پس با ادامه مقاله همراه ما باشید.

نکات مهم و اساسی در مورد درشت شدن میوه

مساله اول ساختار ژنتیکی خود گیاه است. بعضی از ارقام در میوه‌ها ذاتا ریز هستند و محدودیت در رشد نهایی دارند و هر چقدر هم تلاش کنیم امکان اینکه از یک حد مشخصی بزرگ شوند وجود نخواهد داشت. اما با شناخت کافی از فیزیولوژی گیاه و بکارگیری یکسری تکنیک‌ها می‌توان میوه درشت و درنهایت عملکرد بالایی را تجربه کرد.

قبل از هرچیزی می‌خواهیم تعریفی از رشد داشته باشیم، در علم فیزیولوژی گیاهی به تقسیم سلولی و بزرگ شدن آنها را رشد می‌گویند. بنابراین برای درشت شدن میوه یا هر اندام دیگری در گیاه باید تعداد و اندازه سلول‌ها زیاد شود.

افزایش تعداد سلول‌ها در مرحله فندقی یا ارزنی شدن میوه‌ها (شروع تشکیل میوه ) شکل می‎‌گیرد که ظرفیت بزرگ شدن میوه را ایجاد می‌کنند. یعنی باید کاری کنیم که تعداد تقسیمات سلولی گیاه بالا رفته و اگر تعداد سلول‌ها افزایش پیدا کند قطعا پتانسیل افزایش درشتی میوه هم شکل خواهد گرفت .

بگذارید با یک مثال ساده اهمیت ظرفیت‌سازی در میوه برای رشد را بیان کنیم. دو بادکنک هم اندازه ولی با جنس‌های متفاوت را در نظر بگیرید. وقتی بخواهیم این بادکنک‌ها را باد کنیم خواهیم دید که این دو بادکنک به یک اندازه بزرگ نخواهند شد. ممکن است یکی از آنها در زمان کوتاه و با کمی باد کردن بترکد و بیشتر از ظرفیت خود بزرگ نشود ولی ممکن است بادکنک دوم همچنان قابلیت بزرگ شدن را داشته. دلیل این تفاوت به خاطر اختلاف در تعداد ذرات سازنده دیواره و تفاوت در ظرفیت بزرگ شدن آنهاست. همین مساله در میوه‌ها هم صادق است. و برای اینکه بتوانیم انتظار درشت شدن در آنها را داشته باشیم باید در آنها ظرفیت بزرگ شدن را ایجاد کنیم. استفاده از یک برنامه تغذیه‌ای مناسب برای درختان ما را در این راه کمک زیادی خواهد کرد.

حال با این پیش‌زمینه که “رشد از تقسیم سلولی و بزرگ شدن آنها حاصل می‌شود” دو سوال پیش رو خواهیم داشت :

چطور می‌توان تعداد تقسیمات سلولی میوه را افزایش داد؟

با توجه به اینکه در زمان شروع فصل رشد درختان، فعالیت ریشه و سطح برگی بسیار پایین است جذب عناصر غذایی به خوبی صورت نمی‌گیرد بنابراین برای افزایش تعداد سلول در مراحل اولیه رشد میوه باید تغذیه و تقویت جوانه‌ها در سال قبل و پس از برداشت انجام شود. همچنین یکی از عناصری که می‌تواند در تقسیم سلولی نقش داشته باشد کلسیم است. کلسیم جزو عناصر پرمصرف هست که نقش بسزایی در رشد دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله منتشر شده با عنوان فروت ست در درختان میوه را مطالعه فرمائید.

چطور می‌توان باعث بزرگ شدن سلول‌ها در میوه شد؟

برای افزایش رشد و درشتی میوه درختان باید تلاش کنیم میزان قندهای داخل میوه افزایش یافته و در کنار آن، آب کافی در اختیار گیاه قرار دهیم. به واسطه حضور قندها داخل سلول و پتانسیل اسمزی ایجاد شده در اثر تجمع این اسمولیت‌ها، سلول به شدت جاذب آب خواهد بود و اگر بتوانیم آب گیاه را تامین کنیم شاهد رشد و درشت شدن میوه‌ خواهیم بود.

شاید سوال دیگری که ممکن است به ذهنتان برسد این باشد که “چطور می‌توان میزان قندهای میوه را افزایش داد؟” یکی از مهم‌ترین عناصری که باعث انتقال مواد قندی و تجمع آنها در سلول‌های هدف می‌شود، عنصر پتاسیم است. بنابراین برای تجمع قندها در سلول باید ظرفیت جذب پتاسیم را بالا ببریم.

تاثیر استفاده از پتاسیم بر افزایش قطر میوه گوجه فرنگی
تاثیر استفاده از پتاسیم بر افزایش قطر میوه گوجه فرنگی

شاید تا اینجای مقاله متوجه شده‌اید که راهکار داشتن میوه‌های درشت و بزرگ چیست، بله، برای داشتن میوه‌های درشت در درختان علاوه بر اجرای مرحله تغذیه‌ای فروت ست، باید در طول دوره رشد میوه نیز از کودهای پتاسیمی با حلالیت بالا مثل سولوپتاس بصورت کودآبیاری و همچنین سیلیکات پتاسیم بصورت محلول‌پاشی استفاده کرد.

در کنار این کار باید آب کافی را هم در اختیار گیاه قرار دهیم. توصیه می‌شود در طول دوره رشد میوه، مدارهای آبیاری را کوتاه و حجم آب وارد شده به باغ را کمتر در نظر گرفت.

نتیجه‌گیری کلی برای افزایش اندازه میوه در درختان

با ظرفیت سازی در میوه و افزایش تقسیمات سلولی از طریق اجرای برنامه تغذیه‌ای فروت‌ست و استفاده از کودهای پتاسیمی از جمله سولوپتاس و سیلیکات پتاسیم به همراه آبیاری‌های با مدار کوتاه ولی با حجم کم می‌توان به درشتی میوه‌ درختان کمک کرد.

پاسخ به چند سوال درباره افزایش سایز میوه درختان

  • برای درشت شدن میوه درختان از چه نوع کودهای پتاسیمی استفاده کنم؟

برای اینکار از کودهای پتاسیمی با حلالیت بالا ازجمله سولوپتاس استفاده کنید.

  • برای درشت شدن میوه، سولوپتاس را چطور و چه زمانی استفاده کنم؟

برای اینکار، سولوپتاس را بصورت کودآبیاری و در طول دوره رشد میوه استفاده کنید.

  • کود سیلیکات پتاسیم روی رشد میوه تاثیر دارد؟

استفاده از کودهای سیلیکات پتاسیم باعث افزایش سرعت انتقال مواد قندی به میوه، درشتی و رنگ‌گیری آنها می‌شود.

کشاورز عزیز، مواردی که در این مقاله ذکر شده، بصورت عمومی و تنها بخشی از یک برنامه جامع کوددهی است. با کارشناسان اگرویار در ارتباط باشید، تا بعد از آسیب‌شناسی باغ شما، یک برنامه کوددهی اختصاصی و متناسب با شرایط باغ شما نگارش شود. در این برنامه اختصاصی، برای تمام مراحل رشدی درختان باغ شما برنامه‌ریزی کودی شده، نوع کودها، مقدار، زمان و روش مصرف و اثرات آنها بطور کامل شرح داده می‌شود.

این آموزش را دوست داشتید؟
110
1

بخش نظرات

دیدگاهتان را در ارتباط با این مطلب آموزشی بنویسید!

91 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دریافت برنامه کوددهی اختصاصی